Parsiyel TaşımacılıkAynı güzergahta taşınacak olan, birbirinden farklı müşterilere ait yükleri, aynı kamyon, kamyonet veya tırla taşıma faaliyetine parsiyel taşımacılık adı verilir. Bu sayede, taşıtmak istediğiniz yük, farklı yüklerle bir arada olduğundan, ekonomik olarak fayda sağlarsınız. Parsiyel yük taşımacılığında temel amaç, aynı güzergahta taşınması talep edilen yükleri, yük miktarı komple bir aracı doldurmasa bile, aynı araca yükleyerek taşıma maliyetini ekonomik bir seviyeye getirmektir.


Parsiyel Taşımacılık ta temel amaç ekonomi sağlamaktır. Öte yandan Parsiyel Taşımacılık sizlere önemli bir zaman avantajı da kazandırır; zira Parsiyel Taşımacılık yani parça yük taşımacılığı Komple Taşımacılıktan sonra en hızlı nakliye modelidir. Diğer taraftan ürünlerinizin fazla ağır ve hacimli oluşu, paletli oluşu gibi sebeplerden dolayı kargo firmalarınca kabul edilmemesi gibi durumlarda da Parsiyel Taşımacılık modeli imdadınıza yetişmektedir.Ülkemizde parsiyel taşımacılık maaliyet açısından avantajlı durumdadır.


Komple araç kiralamak yüksek rakamlara mal olmakta iken parsiyel taşımacılıkta ölçü, tonaj, adet gibi Degerlere istinaden navlun maaliyeti oluşur. 1 yükü x bölgesine full taşıma ile 1.500 TL gönderirken bu yükü ölçüsü 3 m3 olduğunu düşünelim, tonajı da 1 ton olarak değerlendirelim. Ortalama x bölgesine fiyatı 300 TL çıkabilir. Aynı yük komple ve parsiyel olarak ne kadar maaliyet avantajı olduğunu görüyorsunuz. Parça taşımalar küçük ve orta ölçekli olduğu zaman size maaliyet açısından fayda sağlayacaktır. Her türlü lojistik ihtiyacınızı süratle, güvenle ve özenle karşılayan Savran Lojistik daha bir çok hizmet modeli ile birlikte siz müşterilerine Parsiyel Taşımacılık hizmeti de sunmaktadır.


Neden Savran ?

Hizmet aldığımız tedarikçi, acente, sivil toplum örgütü, vb. işbirlikleri ile "Kazan Kazan" felsefesine uygun olarak çalışmak,karşılıklı gelişimi sağlamak ve var olan bağlantılarımızı korumak.
Çalışanlarımızın beklentilerini karşılamak Sosyal İletişimi sağlamak amacıyla Çalışanlar arasında sosyal paylaşımı arttırmak, karşılıklı saygıyı sağlamak.Sorunları birlikte çözmek ve başarıları paylaşmak.
"Kazan Kazan" felsefesine uygun olarak müşterinin bugünkü ve gelecekteki beklentilerini,problemlerini algılamak ve karşılamak.
İyileşme ve değişime yol açacak bilginin edinilmesi ve davranışlarımıza yön vermesi ile sürekli gelişimi sağlamak. Güç işlerde bile, bilgi ve beceri sınırlarını zorlayarak görev almak.