Komple TaşımacılıkKomple Taşımacılık, tek bir noktadan alınarak yine tek bir adrese gidecek ve bir aracı doldurabilecek ya da başka kanallar ile taşındığında bedeli 1 komple araç ücretini geçebilecek miktardaki toplu gönderilerinizin, komple araçlar ile taşınması organizasyonudur. Lojistik literatüründe kısaca FTL diye tanımlanan şekli ile ve “bir kamyonun taşıma kapasitesini, hacim veya ağırlık yönünden tam olarak dolduran yük” anlamında “Full Truck Load” şeklinde de anılır.


Komple taşımacılık her açıdan en uygun taşımacılık modelidir. Herşeyden önce komple taşımacılık diğer tüm taşıma modellerine göre en ekonomik seçenektir. Buna göre örneğin bir noktaya 10 tonluk bir sevkiyatı Komple Taşımacılık bünyesinde yaklaşık 1.200 TL karşılığında gerçekleştirebilirsiniz. Oysaki aynı miktar ürünü herhangi bir kargo firması vasıtası ile yapmaya kalksanız en az 3.500 – 4.000 TL yi gözden çıkarmanız gerekir. Peki Komple Taşımacılık modelinin bu kadar hesaplı oluşu bir takım riskleri de beraberinde getirir mi? Kesinlikle hayır… Üstelik durum tam da tersi istikamettedir. Kargo ya da ambar taşımacılığında ürünleriniz sizden alındıktan sonra, sırası ile çıkış şube, çıkış aktarma, varış aktarma ve varış şubesinde indi/bindi görmektedir.(Malın hasar görme riski daha yüksektir.) Komple Taşımacılık modelinde ise sizden alınan ürünler müşterinize gidene kadar hiç bir şekilde indirme bindirme ve elleçleme görmediğinden hasar ve kayıp riski minimum düzeydedir. Nakliye ve taşımacılık işinde bir diğer önemli husus da teslim süresidir. Komple Taşımacılık, araçlar yola çıktıktan itibaren direk varış noktasına giderler.


Neden Savran ?

Hizmet aldığımız tedarikçi, acente, sivil toplum örgütü, vb. işbirlikleri ile "Kazan Kazan" felsefesine uygun olarak çalışmak,karşılıklı gelişimi sağlamak ve var olan bağlantılarımızı korumak.
Çalışanlarımızın beklentilerini karşılamak Sosyal İletişimi sağlamak amacıyla Çalışanlar arasında sosyal paylaşımı arttırmak, karşılıklı saygıyı sağlamak.Sorunları birlikte çözmek ve başarıları paylaşmak.
"Kazan Kazan" felsefesine uygun olarak müşterinin bugünkü ve gelecekteki beklentilerini,problemlerini algılamak ve karşılamak.
İyileşme ve değişime yol açacak bilginin edinilmesi ve davranışlarımıza yön vermesi ile sürekli gelişimi sağlamak. Güç işlerde bile, bilgi ve beceri sınırlarını zorlayarak görev almak.